
A NAV Dél-alföldi pénzügyi nyomozói olyan, a legalitás látszatával működő gazdasági társaságokat derítettek fel, amelyek jutalék fejében valótlan tartalmú költségszámlákkal ássák el a felettük álló haszonhúzó cégeket. A fiktív számlákat kiállító csalárd cégek áfabevallást nem nyújtottak be, és az áfát sem fizették be az államkasszába.
A jogosulatlan adóelőny-szerzésre irányuló láncolat a bűnös tevékenységével 2 milliárd forintot meghaladó mértékben okozott vagyoni hátrányt a költségvetésnek. A rajtaütésben 60 pénzügyőr vett részt a NAV bűnügyi és bevetési állományából egyaránt, amelynek eredményeként csaknem 1,3 milliárd forint összegben történt vagyonbiztosítás; gépjárművek, bankszámlák, továbbá a nyomozás során feltárt haszonhúzó társaságok eszközállományának zár alá vételével.
A pénzügyőrök 10 főt állítottak elő, akiket – és még további 1 személyt – bűnszövetségben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt hallgattak ki gyanúsítottként, akik közül 5 személy letartóztatását rendelte el a Szegedi Járásbíróság. (NAV)
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.