
A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyi nyomozói újabb összehangolt akciót szerveztek, a főként fővárosi agglomerációhoz köthető bűnözői csoport elfogása érdekében.
A bűnszervezet működése kapcsán a 2025. évben feltárt vagyoni hátrány összege közel 3 milliárd forint volt, de az eljárás ezzel nem ért véget.
A nyomozás későbbi szakaszában megalapozott gyanú merült fel arra vonatkozóan, miszerint a bűnszervezet működtetésében további elkövetők vettek részt – szervezői és adminisztrátori feladatokban – bűnsegédként, illetve a fiktív számlákat kibocsátó gazdasági társaságok „stróman” ügyvezetőjeként. A nyomozók, a bizonyítás érdekében számítástechnikai eszközöket, céges iratokat, bélyegzőket, valamint a vagyonelkobzás biztosítása érdekében, befektetési aranyat foglaltak – számol be az adóhivatal közleménye.
A kutatások eredményességét jelzi, hogy a közelmúltban az ügyben 170 millió forint értékben történt vagyonbiztosítás. Az újabb rajtaütésen több mint 40 nyomozó vett részt, az akció hatékony és biztonságos végrehajtásában a NAV Bevetési Igazgatósága és a MERKUR Bevetési Egység nyújtott jelentős támogatást.
Bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt újabb gyanúsított őrizetbe vételére került sor; a szóban forgó személy letartóztatását a Kecskeméti Járásbíróság rendelte el.
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.