
Az akkuyui atomerőmű építésén dolgozó török vállalatok meghívást kaphatnak a Paks II projekt építésébe – jelentette ki Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezetője Jakartában.
Lihacsov szerint a Roszatom „fantasztikus eredményeket” ért el Fehéroroszországban, Törökországban és Egyiptomban, ahol a kivitelezés különböző szakaszaiban a munkák akár 30–40 százalékát helyi cégek végzik el.
Az atomerőművek építésénél tapasztalatot szerzett szakemberek később más nemzetközi projektekben is részt vesznek, példaként említve meg, hogy fehérorosz cégek dolgoznak a bangladesi építkezésen – magyarázta Lihacsov. „Azt tervezzük, hogy török partnereket vonunk be a magyarországi építkezésbe” – mondta a Roszatom első embere a RIA Novosztyi hírügynökség beszámolója szerint. (MTI)
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.